FUDBAL:VAŽNA POBEDA POLIMLJA

04 novembar 2019

Sve u svemu, nije to bila lepa fudbalska predstava ali, na kraju se ispostavilo, ipak korisna za Prijepoljce, koji su sa osvojena tri boda izašli iz zone ispadanja.

U 12. kolu Zapadno- Moravske zonske lige, fudbaleri Polimlja su u nedelju, na Gradskom stadionu, ugostili ekipu Jedinstvo Putevi iz Užica.

Jedinstvo je u Prijepolje doputovalo kao favorit, pa je nastojalo, od samog početka, dominacijom na terenu opravdati taj epitet. Užičani su imali inicijativu i posed lopte na svojoj strani. Pokušavali su igrom kratkih pasova da kreiraju prilike, međutim dobro postavljena defanzivna igra trenera Ljujića je uspešno odolevala. Požrtvovanost u odbrambenim zadacima nije bila ispraćena kvalitetnom tranzicijom lopte prema napadu, tako da je domaćin imao problema sa igrom na sredini. Nakon jedne greške u dodavanju, loptu je primio igrač gostujućih Zakoč čiji šut dobrom reakcijom brani, danas vrlo dobri, Abdul Bjelak.

Polimlje je pokušavalo da dugim loptama, preskačući sredinu ugrozi goste, ali bez uspeha. Jalova nastojanja domaćina traju do pred kraj poluvremena. A onda nakon faula na sredini nad Simendićem, koji je zamenio povređenog Brajevića, Šendelj izvodi slobodnjak. Šalje dugu loptu u protivnički kazneni prostor. Mladi golman gostiju, Vujičić ide u prazno. Lopta pada u gužvu u kojoj se najbolje snalazi Martinović i postiže gol.

U drugom poluvremenu Ljujić u igru uvodi Drobnjaka koji, zajedno sa Simendićem, konsoliduje vezni red. Gosti se otvaraju, što domaćinu ostavlja priliku za kontre. Jedna takva prilika se ukazala već početkom drugog dela. Nakon propalog napada Jedinstva, loptu degažira golman Bjelak. Purić je odlično prima i ubacuje u prazan prostor za Kajevića, koga odbrana gostiju ruši u šesnaestercu. Penal izvodi golman domaćih, ali njegov šut “čita” gostujući “kolega”, koji loptu odbija o stativu. Na odbijenu loptu natrčava Kajević i posprema je u mrežu za 2 – 0.

U nastavku Jedinstvo ima šansu preko Marića, ali Bjelak dobro reaguje i brani njegov udarac. Pred kraj utakmice, Zakoč je i sam iznenađen prilikom koja mu se ukazala za počasni pogodak, ali njegov šut odlazi pored praznog gola domaćina.

AR TABELA

Sve u svemu, nije to bila lepa fudbalska predstava ali, na kraju se ispostavilo, ipak korisna za Prijepoljce, koji su sa osvojena tri boda izašli iz zone ispadanja. Polimlje je pravilo dosta grešaka, ali su se disciplina i upornost isplatile. Bodovi značajni za atmosferu u timu pred duel sa Jasenom, u Brodarevu, sledeće nedelje.

Brodarevci su na gostovanju kod Slobode iz Užica poraženi rezultatom 4 – 1.