OPŠTINSKI DERBI:POLIMLJE “PROČITANO” U BRODAREVU

12 novembar 2019

Vremenske prilike u kojim su se smenjivali kišni i sunčani intervali , učinile su fudbalski teren na Rosuljama vrlo teškim za igru. U takvim uslovima Brodarevci su se bolje snašli.

U 13. kolu Zapadno- Moravske zonske lige, fudbaleri Polimlja su u nedelju, gostovali kod ekipe Jasen iz Brodareva.

Vremenske prilike u kojim su se smenjivali kišni i sunčani intervali , učinile su fudbalski teren na Rosuljama vrlo teškim za igru. U takvim uslovima Brodarevci su se bolje snašli. Domaći fudbaleri su od samog početka utakmice pokazali da, bez taktiziranja, žele sva tri boda. Preuzeli su inicijativu. Bili su poletniji, lakše su se kretali na terenu i imali su bolju pas igru. Fudbaleri Polimlja su igrali defanzivno. Pokušavali su da, preskakanjem sredine, dugim loptama ugroze domaćina, međutim njihove pokušaje je dobro “pročitala” disciplinovana odbrana Jasena.

U 21. minutu, Brajević pravi faul nad kapitenom domaćina, Balijom. Faul iskosa, sa 25 -26 metara, izvodi Prišunjak. Defanzivni veznjak Jasena, šalje oštar centaršut u kazneni prostor Polimlja. Na loptu, u skoku, pre golmana Bjelaka, natrčava Đurđević i glavom je sprema u gol gostiju.

Iz prvog poluvremnena treba izdvojiti i šut , ponajboljeg igtača u prvih 45 minuta, Prišunjka, koji je sa nekih dvadesetak metara, iz prve, volejom raspalio po odbijenoj lopti. Bio bi to evrogol da njegov udarac pod prečku, paradom u korner, nije odbrano golman Bjelak.

U drugom poluvremenu Polimlje kreće otvorenije prema golu domaćina. Jednu dugu loptu Rovčanina, preko pola terena, Kajević glavom spušta na drugu stativu. Tamo se našao Račić, kojem ipak treba vremena da se namesti, tako da odbrana Jasena brzo reaguje i loptu izbija u korner. Šendeljovu loptu iz kornera hvata golman Cajić i odmah je šalje u kontru do Rizovskog, koji je odlično zamenio strelca vodećeg gola, Đurđevića. Rizovski ubacuje desno za Trnčića, a ovaj sa korner linije “zavrće” centaršut. Lopta odlazi na vrh šesnaesterca, ovaj put, na glavu, Rizovskog. On je spušta za usamljenog Žigovića, ali ovaj kao da se iznenadio, pa njegov šut po zemlji, odlazi pored gola.

U 79.minuti faul nad Žigovićem, iskosa sa desne strane. Slobodan udarac izvodi Rizovski. Na njegov ubačaj skače kapiten Jasena Balija kojem, pored uspavane i dezorijentisane odbrane gostiju, nije bilo teško da glavom zatrese mrežu, za konačni rezultat od 2 -0.

Do kraja utakmice Polimlje je pokušalo preko Rovčanina, ali on, nakon ubačaja Kajevića, nespretno šutira. Na samom kraju utakmice, Edin Bjelak se oslobađa dvojice igrača Jasena i šutira sa vrha šesnaesterca, ali golman Cajić, odličnom reakcijom, izbacuje loptu u korner. Bio je to jedini udarac igrača Polimlja u okvir gola Jasena.

AR POlimlje foto tabela

Ovim porazom ekipa Polimlja je ostala zaglavljena u zoni ispadanja. U naredom kolu Prijepoljci dočekuju ekipu Lunjevice iz okoline Gornjeg Milanovca. Sa druge strane, Jasen je sa ova tri boda održao svoju poziciju na sredini tabele. U sledećem kolu gostuje kod Poleta iz Ljubića, sa kojim Brodarevci dele isti broj bodova na tabeli.