POLIMLJE – LUNJEVICA: PREKINUTA UTAKMICA U ŠEZDESETOJ MINUTI

18 novembar 2019

Fudbaleri Polimlja su u 14. kolu Zapadno- Moravske zonske lige, na svom terenu, dočekali ekipu Lunjevica. Gosti su u Prijepolje doputovali sa devet igrača i, kako je utakmica odmicala, ispostaviće se, povređenim golmanom.

Polimlje je od starta krenulo ofanzivno na sva tri boda, dok se Lunjevica nadala da će čvrstom odbranom izvući barem jedan. Njihove nade je već u 10. minuti raspršio Rovčanin koji je bio najbolji u skoku nakon izvedenog faula Drobnjaka. U 18. minuti je već 2 -0 a strelac je Račić koji je, jednu ubačenu loptu u prazan prostor odlično iskontrolisao, poslao bekove Lunjevice “po burek”, a golmana uhvatio na “pogrešnoj nozi”. Desetak minuta kasnije brza kontra domaćih. Purić do Drobnjaka, ovaj nalazi Račića kojem nije bilo teško da postigne gol. Već u narednom napadu, nakon dobrog pasa Kajevića, Račić vara sporu odbranu gostiju i postiže svoj treći pogodak.

U drugom poluvremenu trener Ljujić izvodi iz igre Račića i Polimlje nastavlja utakmicu sa devet igrača i golmanom. U 55. minuti Kajević se dobro namestio na vrhu kaznenog prostora i još bolje šutnuo pod prečku za peti pogodak. Nakon pogotka , golman gostiju, koji se tokom utakmice teško kretao, napušta teren, a na njegovo mesto staje bek. Tek što je lopta krenula sa centra, igrači Lunjevice su posedali na teren i sudija je prekinuo meč, koji će najverovatnije biti registrovan službenim rezultatom   3 – 0 za domaćina.

Jasen je u ovom kolu ostvario značajnu pobedu u gostima protiv Poleta iz Ljubića. Jedini gol na utakmici je postigao Ćirković iz slobodnog udarca.

U narednom kolu Polimlje gostuje u Čačku kod Slobode, a Jasen dočekuje Slogu iz Sjenice.