Прошле су две године од како је због радова на обалоутврди и шетници крај Лима уклоњена клупа коју је као своје уметничко дело настало током боравка у Милешевској колонији поклонила граду холандска уметница.
Изложба хронолошки прати животни пут овог хидролога светског формата, његов раскошни научни потенцијал и садржи вредну грађу из приватних породичних и државних научних архива Србије, Македоније, Италије и Америке.
Od 18. do 20. maja publika će moči da pogleda tri filma koja su na prošlogodišnjem Festivalu u Beogradu, Novom Sadu i Nišu osvajali najveće nagrade.
Пријепољски Музеј се овим програмом придружио културним установама у 60 градова и општина у Србији које ове године обележавају манифестацију „Музеји за 10“ на 180 локација.
„Учио сам и сазревао не само на радовима великана стрип уметности већ и на њиховој филозофији живота“, истакао Мурановић на отварању изложбе.
„Један део стећака је већ иземештен на локацију у непосредној близини а кости дечјих скелета, које су археолози почели да се проналазе испод тешких камених монолита, биће подвргнуте стручним анализама“, каже Асим Бећировић, директор Музеја.
Za mesec dana izložbu posetilo 1.850 posetilaca iz Prijepolja, Bijelog Polja, Nove Varoši i inženjerskih i strukovnih udruženja iz cele Srbije.
Nekada je bila obaveza da se oko institucija i u krugovima preduzeća sadi cveće i drveće. Time se čuvala i nastavljala gradska tradicija prijepoljskih avlija
Izložbu otvorio najmlađi učesnik prošlogodišnjeg saziva Kolonije, talentovani Filip Dokmanović, učenik prvog razreda Gimnazije u Priboju.