Dvoranski sport: USPEŠAN SPORTSKI VIKEND

08 mart 2021

Košarkašice i odbojkaši ubeležili gostujuće pobede. Košarkaši “Mileševca“ izborili plejof. Rukometašice pražene kod kuće.

Košarkašice “Mileševke“ savladale su u 20. kolu Druge lige ekipu “Karaburme“ rezultatom 77 – 58.

Prijepoljke su na gostovanju u Beogradu od starta pokazale da su kvalitetniji tim, pa su prvo poluvreme rešile u svoju korist sa prednošću od 24 poena. “Karaburma“ je u trećoj četvrtini uspela da prepolovi rezultatski zaostatak. Međutim, u finalnom delu susreta “Mileševka“ nije dopustila iznenađenje, već je rutinskom igrom, koš za koš, održala stečenu prednost i zasluženo osvojila bodove. Najefikasnije na susretu bile su Bučevac sa 38 i Vučković sa 20 poena.

AR Dvoranski sport foto 2

Prijepoljke su ovom pobedom zauzele četvrtu poziciju na tabeli, a u sledećem kolu na svom parketu dočekuju ekipu “Proletera“ iz Zrenjanina.

Košarkaši “Mileševca“ su trijumfom u Užicu, protiv istoimene ekipe, okončali takmičenje u Drugoj regionalnoj ligi Zapad. Prijepoljci su opravdali status favorita i zasluženo osvojili prvo mesto.

U poslednjem kolu su slobodni, a nakon toga sledi plejof razigravanje za plasman u viši rang.

Odbojkaši “FAP Livnice“ osvojili su nove bodove u Baljevcu. Ekipa “Rudara“ bila je lak plen za Prijepoljce koji su slavili sa maksimalnih 3 – 0 u setovima. Nakon 14 odigranih utakmica “Livci“ su se učvrstili na drugoj poziciji, sa bodom manje od vodećeg “Gračaca“.

Do kraja takmičenja u Drugoj odbojkaškoj ligi - Zapad ostala su još četiri kola. Pitanje prvaka i putnika u viši rang, najverovatnije će biti rešeno u 17. kolu, u direktnom duelu ova dva tima.

U 7. kolu Prve lige – Zapad, rukometašice “Prijepolja“ pretrpele su prvi ovosezonski poraz. Prijepoljke su na svom parketu izgubile utakmicu od “Metalca“ iz Kraljeva rezultatom 24 – 19. ŽRK “Prijepolje“ zauzima četvrto mesto na tabeli.