Školski sport: PRIJEPOLJKE VICEŠAMPIONKE

18 maj 2021

Ženski rukometni tim Ekonomsko trgovinske škole osvojio drugo mesto na državnom takmičenju.

Na republičkom školskom takmičenju u rukometu koje je održano u Karatašu kod Kladova učestvovalo je šest najboljih ekipa koje su plasman izborile kroz međuokružne turnire. Učenice Ekonomsko trgovinske škole, koje trenira profesor Faruk Solaković, su u jakoj konkurenciji uspele da izbore plasman u finale gde su poražene od vršnjakinja gimnazije “Dušan Vasiljev“ iz Kikinde rezultatom 30:12.

Pošto prošle godine takmičenje zbog epidemiološke situacije nije održano, Kikinđanke su ovim trijumfom odbranile titulu osvojenu 2019. godine.

Ženska fudbalska ekipa Ekonomsko trgovinske škole zauzela je drugo mesto na međuokružnom turniru u Čačku, što nije bilo dovoljno za plasman na državno takmičenje. Prijepoljke su u finalu izgubile od devojaka iz Kragujevca.